Kindakatke Viljandist ERM A 399:13

Kindatükike on muuseumisse saadud 1913. aastal Tartumaalt Veeriku alevist. Katke on andnud Liisa Varju. Märgitud on, et see pärineb Viljandimaalt, rohkem andmeid katke kohta ei ole.

Kindad kudus Inga Sõelsepp

Kuna minu isapoolsed juured tulevad Mulgimaalt, siis oli üsna loogiline käik, et otsisin räbalat just sealt piirkonnast.
Intrigeeriv oli see räbal selle poolest, et koosneb justkui kahest erinevast tükist ja erinevast mustrist, mis on omavahel mõne pistega kokku õmmeldud. Ilmselt on tegu teise kinda pealt võetud paigaga.
Kange tahtmine oli mõlemaid mustreid oma projektis ära kasutada. Vaatasin läbi lätlaste kindaraamatud (minu lapsepõlve suved möödusid Lätimaal) ja leidsin sealt ühe kindapaari,mis kattus minu ideega. Sellest innustust saades liitsin oma projektis need räbalad omavahel kokku üheks kindapaariks. Küll selle vahega, et eraldasin erinevad mustrid vitsaga. Lätlastel oli vitsakorra asemel lihtsalt pahempidine koerida.
Lõng: Teksrena 100% villane, 100 g/350 m, vardad 1,5.

Järgmiseks hooajaks on plaanis kududa selle räbala ainetel ka ühed sõrmikud, nüüd juba siis peenemate lõngadega. PS, lõngad juba ootavad :)